im. Świętej Kingi w Kamionce Wielkiej

Oferta SP nr 2 w Kamionce wielkiej

SP Nr 2 w Kamionce Wielkiej posiada szeroką ofertę edukacyjną jak i kulturalną. Na terenie szkoły odbywają się różne uroczystości zarówno szkolne jak i związane z życiem lokalnej społeczniości Kamionki Wielkiej.

Uczniowie naszej szkoły angażują się chętnie do udziału w licznych konkursach i zawodach sportowych. Wielu z nich aktywnie uprawia różnorakie dyscypliny sportowe należąc do UKS Krzemień. Dzięki temu w konkurencjach sportowych osiągają wysokie wyniki.

W SP Nr 2 w Kamionce Wielkiej uczy się również wielu uczniów uzdolnionych plastycznie jak i muzycznie. Mają oni tutaj możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz prezentowania efektów swojej pracy na forum szkolnym, w rywalizacji międzyszkolnej oraz przed społecznością Kamionki Wielkiej.

Oferta SP Nr 2 w Kamionce Wielkiej
Aktualne wiadomości

Historia szkoły

Budynek Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kamionce Wielkiej

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kamionce Wielkiej mieści się u podnóża "Królówki" nad rzeką Kamionką. Powstała ona na mocy aktu wydanego w dniu 13.04.1904 r.przez Okręgową Radę Szkolną w Grybowie. Była to odpowiedź na liczne prośby ludności, aby powstała w Kamionce druga szkoła, mająca charakter jednoklasowy. Pierwsza szkoła działała już wcześniej w pobliżu kościoła parafialnego...

Patronka Szkoły - święta Kinga

Św. Kinga - Patronka SP2 w Kamionce Wielkiej

Święta Kinga (Kunegunda) (ur. 5 marca 1234, zm. 24 lipca 1292) - córka króla Węgier Beli IV. Poślubiona księciu sandomierskiemu Bolesławowi Wstydliwemu według kanonicznej formy sponsalia de futuro. Podobno przyniosła mu w posagu 4 tysiące grzywien, a według podania również sól węgierską, którą zaczęto wówczas w Bochni i Wieliczce wydobywać na większą skalę...

FILMIKI z Życia Szkoły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Eko-rajd 2023

Mini galeria Sp2