W dniach 27 – 28 maja 2026r. odbyła się szkolna wycieczka do Łodzi, na którą pojechało 42 uczniów naszej szkoły. Na wycieczkę uzyskaliśmy dofinansowanie z gminnego programu profilaktycznego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy w Centrum Nauki Experymentarium, gdzie po krótkiej prelekcji wzięliśmy udział w rywalizacji. Najlepsi okazali się chłopcy z kl 5 i 8. Następnie mogliśmy sami wykonywać różne doświadczenia.
Następnie przyszedł czas na zwiedzania łódzkiego zoo. Podczas spaceru między zwierzętami towarzyszył nam paw. Kolejnym punktem był już przejazd do hotelu i pyszna obiadokolacja. Po krótkim odpoczynku mieliśmy czas na gry i zabawy, które zabraliśmy ze sobą.
Następnego dnia po pobudce o 7.10 był czas na toaletę, pakowanie się i pyszne śniadanie. Pierwszym punktem drugiego dnia naszej wycieczki była palmiarnia, która okazał się cudownym miejscem. Potem przejechaliśmy do Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie mogliśmy zgłębić naszą wiedzę z różnych dziedzin nauki tj. fizyka, technika, biologia, astronomia itp. Kolejno przyszedł czas na spacer słynną ulicą Piotrkowską z panią przewodnik.
Wycieczka była super - będziemy ją miło wspominać!
























































































































